su-baskini-onarimi-1Sel Baskını Onarımı  selden sonra karşılaşılan manzaraların ortadan kaldırılması anlamına gelmektedir. Bu manzaraların sadece insan gücü kullanılarak bertaraf edilmesi oldukça uzun süreler almakta ve çoğu zaman bu çabalar yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple sel baskınlarından sonra profesyonel yardım almak içerisinde bulunduğunuz ev ya da iş yerinin durumunu daha kısa sürede iyileştirebilmek anlamına gelmektedir.

Sel baskını hasar onarımı yapan firmaların öncelikle teknolojik anlamda oldukça iyi durumda olması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken ilk iş suyun ortamdan uzaklaştırılması olmalıdır. Bunun için de özel vakum cihazları ile suyun ortamdan tahliyesi gerekmektedir. Çünkü insan gücü ile suyu tahliye etmek hem fazla zaman almakta hem de içeride bulunan eşyalar ile yapının kendisi bu durumdan oldukça zarar görmektedir.

Vakum cihazları ile suyun büyük bir kısmı tahliye edildikten sonra detay temizlik olarak adlandırabileceğimiz ve bakteri oluşumuna engel olacak kimyasalların kullanıldığı temizlik yapılmalıdır. Bu temizlik sterilizasyon ve hijyeni sağlamak adına oldukça önemli olmaktadır.

Sel baskını sonrası hasar onarımı sadece temizlik ile kalmamakta hasar gören eşyaların (özellikle ahşap malzeme kullanılarak yapılan eşyaların) tamir edilmesi ve tüm eşyalarınızın kurutma işlemlerinin yapılması ise sonlandırılır.

su-baskini-onarimi-2Su Baskını Onarımı aslında son derece dikkatli ve profesyonelce yapılması gereken bir onarımdır. Sel ya da su baskınlarında yapılması gereken ilk iş alandan suyu mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tahliye etmektir. Çünkü ortam içerisinde kalan su yapıya ve yapı içerisinde bulunan diğer materyallere zarar vermektedir. Alandan tahliye edilen suyun ardından doğru bir planlama ile kurtarılabilecek eşyalar kurtarılmalı ve bu eşyaların kurutma işlemine geçilmelidir.

Eşyaların kurutulma işleminin yapılması su baskını hasar onarımı işleminde atılması gereken en önemli adımların başında gelmektedir. Çünkü eşyaların kurutulmadığı her an eşyalar suyu biraz daha içine çekerek kendisini kullanılmaz hale getirmektedir.

Su tahliye edildikten ve tüm eşyalar alandan uzaklaştırıldıktan sonra su baskınının sebebini tespit edip (Kanalizasyon patlaması ya da yağmur suyu) bu tespitten sonra uygun kimyasallar kullanılarak evin ya da iş yerinin dezenfekte edilmesi sağlanmalı ve sonrasında buhar temizliği yapılarak ortamın tamamen hijyenik olması sağlanmalıdır. Tüm bu işlemlerden sonra kurutulmuş eşyaların temizliklerinin yapılması ve hasarlı eşyaların onarımı yapılarak su baskını sonrası hasar onarımı işlemi tamamlanmaktadır.

su-baskini-onarimi-4Sel Baskını Temizliği  baskının yaşandığı alanın iş yeri, ev, garaj ya da herhangi bir kapalı alan olmasına bakılmaksızın mümkün olan en kısa sürede suyun tahliyesinin yapılmasıyla başlamalıdır. Ortamda bulunan suyun tahliyesini sağladıktan sonra yapılması gereken ikinci işlem ortam içerisinde bulunan eşyaların ve materyallerin hızlı bir şekilde ortamdan dışarı çıkarılması ve derhal kurutma işlemlerinin teknolojik kurutma cihazları ile yapılmasının sağlanması işlemi olmalıdır.

Eşyaların kurutma işlemlerinin tamamlanmasının ardından sel baskını hasar temizliği işlemine baskının yaşandığı ortamın çöplerden ve tüm bakterilerden arındırılması yapılarak devam edilmelidir. Sel baskını yaşanan ortamda gerekli hijyeni sağlayabilmek için baskın yaşanan alanın her noktasının dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Bu dezenfekte işlemi ortama uygun kimyasallar kullanılarak yapılmalıdır.

Dezenfekte işlemi tamamlandıktan sonra hasar gören eşya ve materyallerin onarımının yapılması sel baskını sonrası hasar temizliği aşamalarının sonuncusu olacaktır. Tüm bu işlemleri zamanında ve doğru yapabilmek için profesyonel bir ekibe ve bir o kadar da teknolojik cihazlara sahip olmak gerekmektedir. Firmamız sel baskını olaylarında tecrübeli ekibi ve son teknolojik donanıma sahip cihazları ile hizmetinizdedir.

su-baskini-onarimi-3Su Baskını Temizliği bilinçli ve planlı şekilde yapılması gereken bir temizlik şeklidir. Bu temizlik şeklinde planlanmanın ilk aşamasında baskın yaşanan alanda bulunan suyun bir an önce tahliyesi gelmektedir.

Ancak bu tahliye işlemini normal kova kullanarak yani insan gücü ile yapmak zaman kaybına neden olacaktır.

Bu yüzden suyun tahliyesinde güçlü vakum cihazlar kullanılmalıdır. Bu vakum cihazlarını temin edebilmek için de profesyonel bir su baskını hasar temizliği firmasından yardım almak en iyi çözüm olacaktır.

Gerek vakum cihazının kullanılması gerek su tahliyesinin yapılmasının ardından ıslanan eşyaların kurutulma sürecinde kullanılacak cihazlar ve sonrasında yapılması gerekli olan ortam dezenfekte işleminin profesyonelce yapılması konusunda deneyimli bir temizlik firmasının su baskını olayını en az maddi hasar ile atlatmanızı sağlayabilmektedir.

İşte bu doğrultuda firmamız su baskını sonrası hasar temizliği yapımında doğru planlama, yerinde ve hızlı müdahale ile tercih sebebiniz olmalıdır. Profesyonel ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımız ile su baskını sorunlarınızı en kısa sürede ve en az maddi hasarla atlatmanız için hizmetinizdeyiz.