Kombi ve Merkezi sistemlerinin belirli zamanlarda bakımlarının ve temizliğinin yapılması gerekiyor. Temizlik ve bakımları iki yılda bir yapılan kalorifer sistemlerinde sorunlar çok ender olarak meydana geliyor. Radyatör temizliği hizmetini özel olarak tasarlanan cihazlarla gerçekleştiren firmamız., uzman ekipleri ile birlikte gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştiriyor. Radyatör petekleri ısıtmadığında, peteklerin bir kısmı ısınıp bir kısmı soğuk kaldığında ya da peteklerin yarısı sıcak yarısı soğuk olduğunda mutlaka bir sorun vardır. Uzman ekipler sektördeki tüm yenilikleri yakından takip ederek altyapısını sürekli güncelleyen firmamız aracılığı ile müşterilerimizin tüm beklentilerini karşılamaktadır. Her yıl kendini geliştiren firma kalorifer sisteminin sorunsuz çalışması için özel olarak tasarlanan cihazları kullanmakta ve bu sayede sorunsuz bir ısınma sağlamaktadır. Kalorifer tesisatlarının temizlenmesi için özel olarak tasarlanan kimyasalları kullanan firma, yerden ısıtma sistemlerinde de güvenli hizmet sunmaktadır.

petek-temizlik-03Radyatör temizliği yaparken önemli olan yerlerinden sökülmemesidir. Geleneksel yöntemlerde radyatörlerdeki kireçlenmeleri ve tortuları içinden atmak için mutlaka söküm işleminin yapılması gerekmektedir. Bu da temizlik sırasında çevrenin kirlenmesi ve ekstra maliyet anlamına gelmektedir. Petek temizliğinde güvenli yöntemler izleyen donanımlı ekiplerimiz kalorifer tesisatı için en uygun kimyasallarla çalışmakta ve üstün hizmet sunmaktadır. Kalorifer sisteminde kombiler peteklerden daha üst seviyede bulunmaktadır. Bu da devir daimi sırasında suyun içinde bulunan kireçlerin peteklerin alt kısımlarında yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Bu kireçler zamanla katılaşmakta ve sonuçta peteklerin alt kısımlarının ısınmamasına yol açmaktadır. Firmamız özel kimyasallar ve makineler aracılığı ile petekleri yerinden sökmeden temizlemekte ve kalorifer sisteminin eski performansına kavuşmasını sağlamaktadır.

Bakımı aksatılan petekler bir süre sonra ısıyı çok az iletmeye başlar. Bu da ısınma sorunlarını beraberinde getirir. Peteklerin ısınmamasının nedeni içlerinde oluşan tortular yüzündendir. Uzman ekipler özel sıvılar ve radyatör temizliğini gerçekleştiren makinesayesinde peteklerin içini tamamen temizlemektedir. Bu işlem yapılmazsa kireç ve tortular kombinin devir daim pompasını bile bozabilmektedir. Böyle bir durum yaşandığında da onarım maliyeti çok fazla yükselecektir. Bu tip bir sonuçla karşılaşmamak için kalorifer sisteminin düzenli bakımlarının yaptırılması tavsiye edilmektedir. Petekleri hangi marka üretmiş olursa olsun mutlaka iki yılda bir temizliği şarttır. Çünkü kalorifer sisteminin içinde kullanılan suda yapısı gereği kireç bulunmaktadır ve bu kireç zamanla petek içlerinde tortuya neden olmaktadır.

Kombi ve kalorifer sisteminde mekanların ısıtılması petekler aracılığı ile olur. Peteklerin içinde kireç tortularının oluşması da ısı kayıplarının yaşanmasını kaçınılmaz bir hale getirir. Eviniz ya da işyeriniz az ısınınca da kombinin sıcaklık derecesi artırılır. Bu da artan enerji maliyetleri demektir. Oysa uzman ekiplerimiz özel kimyasal maddeler ve geliştirilmiş makinelerle radyatör petek temizliği yaparak artan enerji maliyetlerinin normal seviyelere düşmesini sağlamaktadır. Dolayısı ile temizlik hizmeti sırasına ödeyeceğiniz ücret kısa bir süre içinde kendini amorti edecektir. Uzman ekiplerimiz petekleri yerlerinden sökmeden temizledikleri için size ekstra bir maliyet de yaratmaz. Ayrıca evin içi kirlenmeyeceği için ekstra bir temizlik yapmanıza da gerek kalmaz.